Muránske hradné hry budú zamerané na rodiny s deťmi

Muránske hradné hry. Foto: OOCR Gemer

MURÁŇ – Tohtoročné Muránske hradné hry, ktoré sa uskutočnia v sobotu 15. júna od 9:00, budú mať bohatý program, zameraný hlavne na rodiny s deťmi. Informovala o tom Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Gemer.

Muránsky hrad sa tak opäť stane centrom histórie, zábavy a dobrodružstva. Vystúpi skupina historického šermu, ktorá predvedie ukážky stredovekého boja. O zábavu nebude núdza ani počas kaukliarskych predstavení. Sokoliarstvo Lukáš so svojimi dravcami ukážu fascinujúce sokoliarske schopnosti a prelety vtákov.

Ako každý rok, pre najmenších budú aj teraz pripravené zábavno-edukatívne environmentálne hry priamo v areáli hradu,” informoval Jaroslav Hric, výkonný riaditeľ OOCR Gemer.

Novinkou tohto roku bude sprievodný program, ktorý sa bude začínať už na Veľkej lúke. Ukážky stredovekých remesiel a remeselný trh, rytierske vystúpenia, ochutnávka stredovekej kuchyne, či jazda na koni – toto všetko bude na návštevníkov čakať po ceste na hrad.

Ľudia sa na hrad môžu dopraviť viacerými spôsobmi. Napríklad kyvadlovou dopravou, ktorá bude premávať z obce Muráň (pri železničnej stanici) na Veľkú lúku od 9:00 hodiny do 11:00 hodiny so zástavkami na rázcestí pri Prednej Hore a v Muránskej Hute.

Po skončení programu budú opäť pripravené autobusy a ľudí budú zvážať z Veľkej lúky do Muráňa od 17:00 hodiny do 18:30 hodiny Vstupné na podujatie je päť eur s dopravou a tri eurá bez dopravy pre dospelú osobu. Deti do 10 rokov majú vstup na podujatie zadarmo.

Vstupenky je možné zakúpiť priamo na mieste v autobuse alebo v infostánku pred vstupom na hrad. Zdatnejší turisti sa môžu na hrad vybrať aj pešo po trase náučného chodníka priamo z centra Muráňa.

Príďte a zažite jedinečnú atmosféru Muránskeho hradu! Tešíme sa na vás a veríme, že si tento deň spoločne užijeme naplno!“ pozýva OOCR Gemer.

Podujatie Muránske hradné hry je podporené z verejných zdrojov Fondom na podporu umenia a realizované s finančnou podporou Ministerstva cestovného ruchu a športu SR.

Foto: OOCR Gemer

Pridaj komentár