Pred piatimi rokmi zasadala vláda v Jesenskom

JESENSKĚ/RIMAVSKÁ SOBOTA – Pred piatimi rokmi sa v Rimavskosobotskom okrese tiež konalo výjazdové zasadnutie vlády. Vláda a jej ministri vtedy zasadali v kultúrnom dome v Jesenskom, ktorý je aktuálne rekonštruovaný. Obnova by mala byť ukončená 30. októbra 2024.

Na rozdiel od toho aktuálneho (19. 6. 2024) zasadnutia bolo to pred piatimi rokmi podstatne búrlivejšie. Nepozvali naň primátora Rimavskej Soboty Jozefa Šimka, vtedajšieho primátora Hnúšte Romana Lebedu a ani bývalú primátorku Tisovca Irenu Milecovú. Okolo tejto témy sa točila podstatná časť tlačovej konferencie po zasadnutí.

Bolo verejným tajomstvom, že organizátorom vtedy prekážal Šimko a ostatní dvaja sa v tom automaticky akosi ocitli voľky-nevoľky s ním. Obzvlášť tvrdý bol na Šimka vtedajší podpredseda vlády Richard Raši.

Aj keby prišiel návrh, aby sme primátora Rimavskej Soboty pozvali, tak ja by som ho vyškrtol. Tento kotlebovec tu nemá čo robiť. Škodí mestu tak, ako Kotleba škodil celému kraju,“ zdôraznil vtedy Raši.

Dnes je už situácia úplne iná a rimavskosobotský primátor sa netají dobrými vzťahmi s vládnou koalíciou. Názor zrejme zmenil aj Raši, keďže nedávno Šimka oficiálne navštívil na mestskom úrade…

Pridaj komentár