Zbojnícka strela bude cez leto brázdiť Gemer

Zbojnícka strela. Foto: OOCR Gemer

GEMER – Zbojnícka strela bude opäť križovať región Gemer. Prvýkrát vyrazí na cestu v stredu 3. júla 2024. Návštevníci sa však môžu tešiť na jazdu zážitkovým červeným autobusom na až troch tematických trasách naprieč celým regiónom.

Každá trasa ponúka jedinečný zážitok vrátane ochutnávok miestnych špecialít, prehliadok kultúrnych pamiatok a zábavných aktivít. Ceny zahŕňajú komentovanú jazdu zážitkovým autobusom Zbojnícka strela so sprievodcom, vstupy na vybrané atrakcie a zážitkové aktivity a ochutnávky regionálnych špecialít,” dodal Jaroslav Hric, výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Gemer.

Zbojnícka strela štartuje svoje jazdy vždy zo Salaša Zbojská, ktorý je známy svojou autentickou atmosférou a tradičnými produktami. Na výber sú tri rôzne tematické trasy, vždy v stredu počas letných prázdnin:

Za jaskynným bohatstvom (termíny: 10. júl, 31. júl, 7. august a 28. august 2024)

  • Navštívte Ochtinskú aragonitovú jaskyňu – dedičstvo UNESCO, vychutnajte si Muránske buchty a navštívte nové jedinečné múzeum Litterra, v ktorom návštevníci otvoria brány fantázií v rôznych interaktívnych expozíciách. Cena: 35 € dospelí, 20 € deti (6-15 rokov), deti do 6 rokov zdarma.
Za baníckou históriou (termíny: 3. júl, 17. júl a 14. august 2024)
  • Objavte banícku históriu v Rákošskej Bani a ochutnajte tradičné domáce gemerské guľky. Históriu prebádate aj počas prehliadky Coburgovského kaštieľa v Jelšave. Cena: 25 € dospelí, 16 € deti (6-15 rokov), deti do 6 rokov zdarma.
Za gotickými kostolmi (termíny: 24. júl a 21. august 2024)

  • Prehliadka gotických kostolov v Kraskove a Kyjatciach spojená s workshopom výroby tradičných kyjatických hračiek. Pre najmenších je pripravené aj ryžovanie zlata počas prehliadky baníckeho múzea v Hnúšti.
  • Cena: 25 € dospelí, 16 € deti (6-15 rokov), deti do 6 rokov zdarma.

Pre viac informácií a rezervácie navštívte stránku regiongemer.sk kde si zážitkovú jazdu Zbojníckou strelou môžete rezervovať. „Každá jazda má obmedzenú kapacitu preto odporúčame aby ste si svoje miesto rezervovali čo najskôr,“ uvádza tím OOCR Gemer.

Foto: OOCR Gemer

Pridaj komentár