POLTÁR: Kultúrne leto prinesie Sklársky expres, diskotéku Twentyfive aj novú hasičskú súťaž

Poltár

POLTÁR – Kultúrne leto 2024 prináša počas prázdnin do mesta Poltár bohatý program i viaceré sprievodné podujatia. Na svoje si prídu všetky vekové kategórie, ale aj milovníci rôznych druhov zábavy a žánrov. Informovala o tom Jozefína Očenášová z kancelárie primátora mesta.

Kultúra podľa nej zavíta nielen na námestie či stanicu, ale hlavne na kúpalisko. „Vybrať si si budete môcť z pestrej ponuky rôznorodosti. Tešiť sa návštevníci môžu na kultúrne, športové a spoločenské podujatia, ktoré obohatia letné horúce dni. O príjemnú atmosféru sa postarajú usporiadatelia, teda mesto a kultúrni referenti,“ uviedla Očenášová.

Športový deň

Kultúrne leto odštartuje podujatím „Nájdi sa v športe, nie v drogách“. Športoví nadšenci sa môžu tešiť na deň plný športu, ktorý prebehne v sobotu, 13. júla od 10:00 do 22:00 v areáli miestneho kúpaliska. Na prítomných čakajú rôzne športové súťaže, turnaje a aktivity pre všetky vekové kategórie. Pôjde napríklad o súťaže vo futbale, volejbale a mnohých ďalších disciplínach. Súčasťou podujatia budú rôzne atrakcie.

Podujatím už niekoľko ročníkov vyjadrujeme, že dávame prednosť športu a zábave pred drogami. Jeho cieľom je výchovný a preventívny charakter, ktorý je osvedčený spôsob ako ukázať deťom, čo je správne,“ primátor mesta Poltár Peter Sitor. Skupina Maduar so svojimi najväčšími hitmi vystúpi o 20:00 hodine.

Deň plný tradícií, kultúry a národných zvykov

Hlavným organizátorom ďalšieho podujatia je Novohradské osvetové stredisko, ktoré v spolupráci s mestom Poltár a ďalšími prináša zaujímavých účinkujúcich z rôznych končín sveta, ich národné zvyky a kultúru viacerých regiónov. Uskutoční sa 27. júla v kultúrnom dome v Poltári.

Diskotéka na kúpalisku Poltár

Jedným z hlavných ťahákov tohto leta bude diskotéka Twentyfive Expres párty na kúpalisku, ktorá sa uskutoční takisto v sobotu 27. júla od 20:00. „Príďte si užiť horúcu letnú noc pod holým nebom s najlepšími DJ-mi Rádia Expres, ktorí vám pripravia skvelú hudobnú show. Osviežujúce drinky, skvelá atmosféra a bazén zabezpečia nezabudnuteľný zážitok všetkým milovníkom hudby a tanca,“ pozvala Očenášová.

Príchod historického vláčika

Na veľkú radosť všetkých milovníkov histórie a železníc dorazí do Poltára historický vláčik s názvom Sklársky expres. V sobotu, 3. augusta od 10:40 hodiny budú mať domáci aj cezpoľní na železničnej stanici jedinečnú príležitosť privítať túto nádhernú pamiatku minulosti. Vláčik bude otvorený pre verejnosť, takže si ho všetci budú môcť prezrieť a oboznámiť sa so sklárskou históriou mesta.

Ide o návrat do histórie s expedičným vláčikom. Sklárska história bola vždy veľmi úzko spätá s naším mestom a jednoznačne patrí k Poltárčanom,“ priblížil primátor.

Hasičská súťaž o Pohár primátora mesta Poltár

V sobotu, 24. augusta sa uskutoční I. ročník hasičskej súťaže o Pohár primátora mesta Poltár, na ktorej sa zúčastnia najlepšie hasičské tímy z celého regiónu. „Príďte podporiť hasičov a zažiť vzrušujúce okamihy, keď budú družstvá predvádzať svoje zručnosti, odvahu a výkony,“ uviedla Očenášová s tým, že súťaž sa začne o 08:45 hodine v areáli mestského kúpaliska.

Program:

8:45 – Slávnostné otvorenie a nástup družstiev

9:00 – Začiatok súťažných disciplín Plameň

11:00 – súťaž dospelí

15:00 – Vyhlásenie výsledkov a odovzdanie cien

Oslavy SNP

Mesto nezabúda ani na svoje historické korene a pozýva ľudí na oslavy 80. výročia Slovenského národného povstania (SNP), ktoré sa budú konať 29. augusta. Program začne pietnym aktom pri pamätníku SNP na Námestí osloboditeľov o 12:00 hodine.

Verím, že Kultúrne leto 2024 prinesie všetkým množstvo radosti a zábavy,“ povedal primátor a dodal, že v lete plnom zábavy a kultúry bude mesto Poltár miestom, kde sa stretávajú priatelia, rodiny a všetci, ktorí hľadajú oddych, pohodu, kultúrne vyžitie či zážitok z podujatí.

Pridaj komentár