MODRÝ KAMEŇ – Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek (MBKaH), hrad Modrý Kameň (okres Veľký Krtíš) srdečne pozýva záujemcov na podujatie Vianoce na hrade. Informovala o tom Dáša Ďuríková z MBKaH.
„Dni sa skracujú a chladné večery poskytujú ideálny čas sa zohriať a potešiť pohárom vianočného punču na rozžiarenom nádvorí modrokamenského kaštieľa plnom chutí a vôní. V spoločnosti priateľov a rodiny vás pozývame stráviť predvianočný čas radostne a bez stresu. Podľahnite sviatočnej atmosfére a vyskúšajte niektoré z vábivých lákadiel na našom hrade. Vytvorte si anjelika v remeselnej dielni, zažite betlehem v kaplnke sv. Anny alebo navštívte Mikuláša v jeho vianočnom domčeku a spoločne rozsvieťme vianočný stromček na bašte,“ uviedla Ďuríková.
Dodala, že všetci spoločne odoženú tmu dlhých večerov svetielkami a veľkou dávkou vianočnej atmosféry. Vstupné na podujatie je päť eur na osobu. „Tešíme sa na Vás na hrade Modrý Kameň v sobotu 14. decembra 2024 od 16:00 do 20:00 hodiny,“ zakončila Ďuríková.
Foto: ilustračné, Sobotnik.sk
Mesto Rožňava podporí v roku 2026 dovedna šesť projektov participatívneho rozpočtu celkovou sumou 30 000…
Dnešné Krátke správy na Sobotníku o zamestnancoch firmy Winkelmann, neplatičoch v Hnúšti, počte ulíc a…
Eva Wilson pochádza z Jelšavy, dnes žije a tvorí v Revúckej Lehote. Pôsobí ako učiteľka…
Banícke múzeum v Rožňave v spolupráci so Správou Národného parku (NP) Slovenský kras pripravuje podujatie…
Súčasťou otvorenia motorkárskej sezóny v Novohrade je požehnávanie motoriek, ktoré sa koná na Galambe pri…
Mesto Rožňava pripravuje tradičné podujatie Stavanie mája, ktoré sa uskutoční v predvečer tohto sviatku, vo štvrtok…