Závod Winkelmann Rimavská Sobota počas výstavby
RIMAVSKÁ SOBOTA – Dovedna 450 zamestnancov by malo pracovať v úvodnej fáze v pripravovanom závode firmy Winkelmann, ktorá je prvým investorom v štátnom priemyselnom parku v Rimavskej Sobote.
Keďže výroba by sa mala začať v júli 2025, spoločnosť už hľadá pracovníkov prostredníctvom inzerátov na svojej internetovej stránke, na portáli Profesia.sk a ponúka tiež možnosť žiadať o prácu klasickou tlačenou žiadosťou.
Ako prví sme informovali ešte v októbri 2023, že firma sa v rámci dohody o štátnej pomoci, ktorá predstavuje viac ako 41 miliónov eur, zaviazala na pomerne vysoké platy. Určite to platí minimálne o regióne, keďže okres Rimavská Sobota dlhodobo vedie rebríčky najvyššej nezamestnanosti a patrí medzi oblasti, kde sa dobre zaplatená práca hľadá ťažko.
Winkelmann v októbri 2023 v materiáloch, ktoré boli súčasťou zasadnutia vlády, sľuboval na obdobie rokov 2026 až 2030 priemerný zárobok minimálne vo výške 1733 eur. Pre porovnanie, v roku 2022 bola priemerná mzda v okrese Rimavská Sobota 1120 eur.
V súčasnosti firma hľadá uchádzačov na štrnásť rôznych pozícií. Deväť z nich zverejnila na svojej svojej stránke:
Priamo na spomínanej stránke nájdu záujemcovia možnosť kontaktovať spoločnosť e-mailom a vyplniť jej informačný dotazník (celkom dole na stránke).
Ľudí Winkelmann hľadá aj na Profesii, kde aktuálne (4. 3. 2025) inzeruje ďalších päť pozícií. V tomto prípade uvádza aj budúce platy:
Všetky pracovné pozície ponúkané Winkelmann-om na Profesii nájdete na tomto odkaze. Podrobnosti a možnosť zaslať životopis sú tam k dispozícii po kliknutí na konkrétnu pozíciu.
Treťou možnosťou, ako sa uchádzať o prácu v nemeckej firme, je možnosť vhodiť tlačenú žiadosť o prijatie do zamestnania do schránky priamo v meste. „Záujemcovia o prácu svoju žiadosť prosím uložte do schránky so stručným životopisom i s telefónnym číslom, ktorá sa nachádza hneď za vchodovými dverami na Ulici SNP č. 15 (Tompovo námestie) v Rimavskej Sobote,“ konkretizoval na Facebooku primátor R. Soboty Jozef Šimko.
Winkelmann nemusí zostať v rimavskosobotskom priemyselnom parku dlho sám. Primátor opakovane na zasadnutiach mestského zastupiteľstva avizoval záujem bližšie nešpecifikovanej čínskej firmy, ktorá vraj zvažuje investíciu v Rimavskej Sobote.
Podľa ministerky hospodárstva Denisy Sakovej sa o mesto na Gemeri zaujímajú dokonca aj iné nemecké firmy. „Na druhú a tretiu časť tohto priemyselného parku sa už prišli pozrieť ďalší nemeckí investori. Pevne dúfame, že tieto investičné zámery vyjdú,“ uviedla Saková pre STVR.
Počet zamestnancov v samotnom Winkelmann-e by sa v budúcnosti mohol ešte zvýšiť. Spolu s pozíciami u subdodávateľov by by počet mohol prekročiť tisíc.
Foto: Sobotnik.sk
Cyklista podľa slov polície skolaboval počas jazdy krátko predpoludním neďaleko dediny Hrnčiarska Ves v okrese…
Po teplotných rekordoch, ktoré sa objavili na našom území koncom júna, vysoké teploty opäť prepisujú…
Socha Mateja Hrebendu na Hlavnom námestí v Rim. Sobote to má od začiatku osadenia rovnako…
Podobné dláždenia boli kedysi typické pre všetky dôležité ulice v meste Rimavská Sobota. Na Hlavnom…
Päť osobných áut poškodila 25-ročná vodička, ktorá si v Hnúšti sadla za volant pod vplyvom…
Rožňavčania milujú históriu. Dokázali to aj v stredu (22. 7.) na oživenom podujatí, ktorým bola…