RIMAVSKÁ SOBOTA – V apríli tohto roka sme zverejnili článok o novej ulici v Rimavskej Sobote, ktorá vznikla v roku 2023 neďaleko hvezdárne. Aj na jar šlo stále o prázdnu komunikáciu s pripravenými inžinierskymi sieťami, kde stál iba jediný dom.
Investor, ktorý lokalitu s názvom Slnečné pozemky pripravil, nám však v tom čase uviedol, že čoskoro sa začnú stavať prvé domy – ako sa hovorí, „na kľúč“. Malo ísť o šesť domov, najprv by sa postavili prvé tri a potom zvyšné.
Na mieste sme sa boli pozrieť po polroku a výstavba sa skutočne rozbehla. V lokalite už stoja prvé tri domy v rôznom štádiu rozostavanosti. Dole v Tomašovej, na križovatke ulíc Okružná a Tomašovská, je na stene rodinného domu aj veľká reklama na novú výstavbu.
V spomínanej lokalite je dovedna 30 pozemkov pre výstavbu rodinných domov. Nachádza sa asi 300 metrov za parkoviskom pri rimavskosobotskej hvezdárni, vedľa poľnohospodárskeho družstva. Cesta od parkoviska k pozemkom bola zrekonštruovaná.
Nové domy by mali vznikať pozdĺž novej, asi 300-metrovej rovnej asfaltovej komunikácie, na konci ktorej je obratisko. Treba otvorene povedať, že ide o luxusnejšie bývanie určené pre náročnejších záujemcov o bývanie.
Problémom Rimavskej Soboty sú však chýbajúce nájomné byty bežného štandardu. O tejto téme sme písali v článku v roku 2019 a, bohužiaľ, odvtedy sa nič nezmenilo.
Pridávame tiež odkaz na pôvodný článok:
Výstup na Sinec organizujú obce mikroregiónu od roku 2015 a nadviazali na niekdajšiu akciu Sto…
Mesto Rožňava podporí v roku 2026 dovedna šesť projektov participatívneho rozpočtu celkovou sumou 30 000…
Dnešné Krátke správy na Sobotníku o zamestnancoch firmy Winkelmann, neplatičoch v Hnúšti, počte ulíc a…
Eva Wilson pochádza z Jelšavy, dnes žije a tvorí v Revúckej Lehote. Pôsobí ako učiteľka…
Banícke múzeum v Rožňave v spolupráci so Správou Národného parku (NP) Slovenský kras pripravuje podujatie…
Súčasťou otvorenia motorkárskej sezóny v Novohrade je požehnávanie motoriek, ktoré sa koná na Galambe pri…