HNÚŠŤA – Približne rok a štvrť komplikoval premávku v Hnúšti a okolí uzavretý most na ceste II/526 smerom na Klenovec a Kokavu nad Rimavicou. Toto dopravné obmedzenie je konečne minulosťou a most je po rekonštrukcii od popoludnia 28. novembra 2025 opäť plne prejazdný. Pre Sobotnik.sk to potvrdila Vanesa Čierna, odborná referentka pre komunikáciu a asistentka predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK).
„Most je už sprejazdnený. Dnes (28. 11.) sa odstraňuje dočasné značenie takzvanej malej obchádzky priamo v meste a v sobotu aj značenie veľkej kamiónovej obchádzky v okolí Hnúšte,“ ozrejmila Čierna.
Na stavbu sme sa boli zhodou okolností pozrieť vo štvrtok 27. novembra 2025. Už vtedy bolo zrejmé, že rekonštrukcia je prakticky hotová, vrátane vyasfaltovania vozovky. Most však bol ešte pre dopravu uzatvorený, čo sa zmenilo dnes.
Spomínaný most na ceste II/526 je dôležitý okrem iného pre tranzitnú dopravu a kamióny. Po jeho uzavretí museli osobné autá využívať obchádzku po Klokočovej a Francisciho ulici, ale nákladné autá nad 7,5 tony boli nútené jazdiť po oveľa dlhšej obchádzkovej trase cez Rimavskú Baňu a Lehotu nad Rimavicou.
Rekonštrukcia mosta sa začala ešte v auguste 2024 a podľa pôvodných plánov mala byť ukončená v januári 2025. Lenže zhotoviteľ neskôr stavenisko opustil, keďže údajne nesúhlasil s projektovou dokumentáciou obnovy. Pôvodný most však medzitým prakticky úplne zbúral, zostali len základy pilierov a neďaleko nich kopa zeminy.
BBSK preto musel zachraňovať situáciu a vysúťažiť nového zhotoviteľa. Kraj vtedy prisľúbil, že ak všetko pôjde dobre, most by mal byť hotový do konca roka 2025. Ako vidieť, tento sľub sa mu podarilo splniť aj s časovou rezervou.
Desať rokov funguje v Revúcej Múzeum Prvého slovenského gymnázia. Uchováva dedičstvo 1. strednej školy, kde…
Rimavskosobotská nemocnica pozýva budúce aj čerstvé mamičky na piknik o dojčení. Bude 10. augusta od…
Cyklista podľa slov polície skolaboval počas jazdy krátko predpoludním neďaleko dediny Hrnčiarska Ves v okrese…
Po teplotných rekordoch, ktoré sa objavili na našom území koncom júna, vysoké teploty opäť prepisujú…
Socha Mateja Hrebendu na Hlavnom námestí v Rim. Sobote to má od začiatku osadenia rovnako…
Podobné dláždenia boli kedysi typické pre všetky dôležité ulice v meste Rimavská Sobota. Na Hlavnom…