BREZNO – Máloktorému mestu na Gemeri, Novohrade či Horehroní sa v súčasnej dobe darí dostatočne rozvíjať bytovú politiku. Medzi svetlé výnimky patrí Brezno, kde v posledných rokoch pribudlo veľa nových bytov a aktuálne tam odovzdali veľkú bytovku s 96 bytmi.
Nachádza sa na sídlisku Mazorníkovo, ktoré je najväčším v Brezne. V superlatívoch sa však dá hovoriť aj o samotnom novom bytovom dome. „Je to najväčšia bytovka postavená na Slovensku v poslednom období cez Štátny fond rozvoja bývania,“ konkretizoval pre Sobotnik.sk primátor Brezna Tomáš Abel.
Doplnil, že za posledných zhruba päť rokov sa v Brezne postavilo viac ako 300 bytov. „Myslím si, že je to slušné číslo. Chceme v tom, samozrejme, pokračovať,“ zdôraznil primátor.
V novej bytovke na Mazorníkove je 10 jednoizbových bytov, 42 dvojizbových, 37 trojizbových a sedem štvorizbových.
Byty v Brezne pribúdajú vďaka samospráve, ale aj súkromným subjektom. V druhom prípade ide napríklad o niekoľko bytových domov v štvrti Kasárne. V rokoch 2022 a 2023 tam bolo odovzdaných dovedna päť bytoviek. Ďalšie dve sú vo výstavbe, hotové by mali byť v prvej polovici roka 2027.
„Sme radi, že sa v prvom rade rozbehla výstavba cez investorov. To je hlavne v časti Kasárne, kde však aj mesto postaví novú bytovku s 50 bytmi,“ zakončil Abel.
Foto: Facebook.com/Tomáš Abel – primátor Brezno a Sobotnik.sk
Novú techniku a vybavenie získalo mesto Rožňava vďaka dotácii 350 000 eur od Ministerstva životného…
Mesto Brezno má novú infraštruktúru pre cyklistov, ktorá má potenciál stať sa turistickou atrakciou. Je…
Začiatkom júna 2026 bolo v Divíne (okres Lučenec otvorené nové turistické informačné centrum (TIC). Jeho…
Lehota nad Rimavicou opäť vo veľkom štýle oslávila svoj Kultúrno-športový deň. Nechýbal bohatý program a…
Hoci je monumentálny kostol v Štítniku pre rekonštrukciu aktuálne verejnosti neprístupný, turisti aj tak môžu…
Minerálna voda Gemerka, ktorá sa plní v závode v Tornali, je mimoriadne obľúbená na susednom…